Uyarıyı kapat
Web siteme hoş geldiniz..!
İnşaallah hoşça vakit geçirisiniz
Kayıt Giriş

Makale Kim gazeteci, kim yandaş?

'Portal Konuları' forumunda admin tarafından 26 Şub 2018 tarihinde açılan konu

By admin on 26 Şub 2018 08:30
 1. admin

  admin Administrator Site Yetkilisi

  suleyman_ozisik.jpg Ahmet Hakan son günlerde işi gücü bıraktı, CHP'nin neyi yapıp neyi yapmaması gerektiği konusunda bir danışman gibi çalışmaya başladı.
  Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı "Zina" tartışması konusunda yazdıkları yandaşlığın nasıl yapıldığını göstermek açısından okunmaya değer.
  "Ey iktidar muhalifleri" diye başladığı yazısında şu uyarılarda bulunuyor:
  "Cumhurbaşkanı Erdoğan istiyor ki... 'Zinayı savunanlar' ile 'Zinaya karşı çıkanlar' arasında şöyle güzel, şöyle sert, şöyle etkili, şöyle kuvvetli bir tartışma çıksın.
  Eğer iktidar muhaliflerinin bir teki bile... Zina tartışmasına girmezlerse... Zina tartışmasına yüz vermezlerse... Ne girmesi! Ne yüz vermesi! 'Zina' kelimesinin 'z'sini bile telaffuz etmezlerse... Zina konusu, kursakta bir heves olarak kalır..."

  Ertesi gün arayan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan kendisine âdeta teşekkür edercesine, "Uyardığın iyi oldu. Bu konuya girmeyeceğiz" diyor. Hakan bu meseleyi de bir müjde gibi okurlarına sunuyor.
  Lafa gelince biz "yandaş", Ahmet Hakan tarafsız oğlu tarafsız oluyor.
  Sadece Ahmet Hakan mı?
  Yeniçağ isimli gazetenin yazarlarına lütfen ama lütfen şöyle bir göz atın. Adamlar Meral Akşener'in mitinglerini takip etmekle kalmıyor. Düşmüşler Akşener'in peşine, beraber sinema, tiyatro, opera, bale ne varsa gezip duruyorlar.
  "Akşener'le sinemada buluştuk ve izlediğimiz filmden anladık ki İYİ Parti iktidara çok yakın"dan başka yazdıkları bir şey yok.
  Mesele Erdoğan'dan veya Bahçeli'den açılınca âdeta hortlak görmüşe dönmeleri de başka bir konu. Cumhurbaşkanı Erdoğan için, "AKP genel başkanı", Bahçeli için ise "MHP Müdürü" diyerek kendilerini tatmin ediyorlar.
  Bu arkadaşlar da kendilerine "tarafsız gazeteci", bize "yandaş yalaka" diyor.
  Sözcü gazetesindeki yazarçizer takımının da onlardan eksik kalır yanı yok.
  "Ben PKK'nın yerinde olsam ramazan ayında saldırırım" diyen de bu gazetede, AK Partililere "Bidon kafalı", "Göbeğini kaşıyan adam" diye her türlü hakareti eden de...
  Hele içlerinde şizofrenik ruhlu biri var ki inanamazsınız.
  Çevreden duyduğu ne kadar manyakça dedikodu varsa köşesinde toplayıp okurlarına yazı diye sunuyor. Hepsini gerçekmiş gibi yazdıktan sonra yazının sonuna, “Acaba doğru olabilir mi?” diyerek kenara çekiliyor.
  Her iki-üç yazasından birinde "Fuat Avni"cilik oynamayı da ihmal etmiyor.
  "Saray'a yakın bir kaynağım var" deyip duruyor. Evi saraya yakın olan birinden bahsediyor herhâlde! Çünkü Saray dediği yerde kendisini adam yerine koyup konuşacak kimsenin olmadığı aşikâr.
  Bu da abartısız her yazısında "Yandaş yalaka takımı" diyerek bizi eleştiriyor düşünün artık!
  Birgün ile Aydınlık paçavralarını, Halk TV gibi sözüm ona yayıncı olduğunu iddia eden televizyon kanallarını yazmaya bile gerek yok. Çünkü onlar tamamen uçmuş durumda.
  Yaklaşık bir aydır Afrin ve Mehmetçik ile ilgili yazılar yazıyorum. Son yazımda, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi gözünü kırpmadan şehadete yürüyen Ömer Halisdemir'i kaleme aldım.
  IQ'su ayakkabı numarasından küçük bazı tipler "Amma da yalakalık yaptın" diye yazıp duruyor. Profesyonel salak biri dahi, şehitleri yad eden birine "Yalakalık yapıyorsun" demez.
  Bunlar diyor işte...
  Ve bunu diyenler aynı zamanda yukarıda saydığım isimleri "tarafsız gazeteci" diye pışpışlayıp duruyor.
  Onlara göre biz ne yazarsak yazalım, yalakayız, yandaşız!
  Toparlayacak olursam…
  Yazarından okuruna varıncaya kadar bu tiplerin genel karakterine baktığınızda tamamına yakını ülkesinin halkını beğenmiyor.
  Halkın seçtiklerini beğenmiyor.
  Halkın dinini beğenmiyor.
  Hayat tarzını beğenmiyor.
  Yediğini içtiğini beğenmiyor.
  Giyim kuşamını beğenmiyor.
  Kültürünü beğenmiyor.
  Beğenmemekle kalmayıp, hakaret üstüne hakaret ediyor.
  Sonra da beğenmediği ve hakaret ettiği bu kesimin tıpış tıpış gelip kendi saflarına katılmasını bekliyor.
  Ben bunlara koyacak bir isim, bir sıfat bulamıyorum. Yorumu size bırakıyorum.
  Süleyman ÖZIŞIK
   
  Son düzenleme: 22 Eyl 2018

Yorumlar

'Portal Konuları' forumunda admin tarafından 26 Şub 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş